Обов’язки батьків відповідно чинного законодавства.
(Статут; Режим роботи школи,; Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти (наказ МОН України від 16.04.2018 № 367); закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»; Інструкція з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затверджена Постановою КМ України від 12.04.2000 р №646)
І .Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти
1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.
3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:
виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами;
настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти;
сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);
виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
ІІ. Про відвідування
- Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.
- Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно( батьки мають зателефонувати до школи не пізніше 1 уроку, а надалі- надати документ, що підтверджує причину пропуску).
- У випадку запланованої тривалої відсутності ( більше 2-х днів) батьки мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, квитки, тощо.
- У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.
- У випадку відсутності учня у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учня в школі понад 10 днів до районного відділу освіти, районної соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства.
- Поважними причинами вважаються: хвороба; візит до лікаря; смерть близьких родичів; участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу; непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського і батьківського контролю; сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.
- Батьки зобов’язані вчасно забезпечувати явку дітей до школи. Початок занять о 8 г од 30 хв.
ІІІ. Про відповідальність
- Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
- Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ІV. Про користування телефонами.
- Користуватись телефонами можна тільки в позаурочний час.
- Не можна:
- використовувати телефон на уроці в будь-якому режимі, в тому числі як калькулятор;
- слухати музику;
- пропагувати жорстокість, насильство;
- знімати відео;
- свідомо наносити шкоду іміджу школи.
3. За порушення цих правил допускається вилучення телефону вчителем та передачі його адміністрації з подальшою передачею батькам та зобороною носіння його на певний термін.